niedziela, 31 lipca 2016

Szczecinecki Weekend Biegowy - ostatnie dni zapisów.

Ostatnie dni otwartej rejestracji elektronicznej do Szczecineckiego Weekendu Biegowego i ostatnie przygotowania organizacyjne. Napięcie i adrenalina wzrasta z dnia na dzień zwłaszcza wśród uczestników biegów głównych czyli 15km (okrążenie jeziora) i maratonu (3 okrążenia jeziora)
Każdego dnia zawodnicy dowiadują się od nas co Ich czeka a tym razem po raz pierwszy prezentujemy medale okolicznościowe, które otrzymają na mecie. Medal jest wyjątkowy ponieważ zawiera grafikę z witrażu znajdującego się w Urzędzie Miasta w Szczecinku. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na różne nagrody nie tylko finansowe wręczane za najlepsze miejsca w klasyfikacji wiekowej ale również sportowe gadżety do wylosowania wśród wszystkich uczestników.

Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

sobota, 30 lipca 2016

Grupa turystyczna - zwiedzanie podczas półmaratonu i maratonu – film NC+

Bieg ramię w ramię z przewodnikiem – to wrocławski pomysł na zwiedzanie miasta w trakcie półmaratonu i maratonu ulicami Stolicy Dolnego Śląska.
Podczas biegów długodystansowych zawodnikom na trasie towarzyszą pacemakerzy – biegacze nadający grupie tempo, tak by doprowadzić ją do mety w określonym czasie. We Wrocławiu zrealizowano pomysł „grupy turystycznej”. Wśród biegaczy, którzy nie stawiają sobie za cel ukończenia trasy w jak najszybszym tempie i bicia rekordów, a planują dotarcie do mety w nieco dłuższym czasie (około 2:30 w półmaratonie i 5:00 na królewskim dystansie), pacemaker to jednocześnie przewodnik opowiadający o historii i najciekawszych wydarzeniach dotyczących mijanych na trasie atrakcji.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl



Krakowski Bieg Niepodległości - zapowiedz.

Historyczna trasa 11 kilometrów, 5 tysięcy uczestników, najważniejsze polskie święto, połączenie świadomości patriotycznej z promocją zdrowego trybu życia – 11 listopada 2016 roku odbędzie się już kolejna edycja Krakowskiego Biegu Niepodległości.
Misją wydarzenia jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w nowoczesny i alternatywny sposób, promując jednocześnie zdrowy, aktywny tryb życia i uwrażliwiając na historię Państwa. Wspólny bieg ma być znakiem nowoczesnego patriotyzmu, pamięci, a sama inicjatywa nabiera symbolicznego charakteru – również za sprawą nowej, reprezentatywnej trasy, prowadzącej od Błoni, przez Stare Miasto ulicami Józefa Piłsudskiego, Dunajewskiego, Poselską, Kanoniczną następnie pod Zamkiem Królewskim na Wawelu, wzdłuż Wisły aż do mety na Błoniach.
Szerzej tutaj

Jastrzębska Dziesiątka doda Ci skrzydeł !

 Już 17 września punkt 19.00 wystartuje rekordowa liczba biegaczy na atestowaną dziesięciokilometrową trasę.
Zapisy trwają! Lista startowa systematycznie się powiększa a swój udział potwierdziło na dzień dzisiejszy 580 uczestników, a w panelu zgłoszeń to już ponad 700 zgłoszeń.

UWAGA! Tylko do końca lipca obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 40 zł. Od 1 sierpnia opłata startowa wzrasta do 50 zł.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

piątek, 29 lipca 2016

Maraton Północy: "To nie jest trasa na życiówkę”. Ale warto

Hel, Chałupy, Jurata czy Władysławo to miejscowości dobrze znane wakacyjnym turystom. Ale czy biegaczom? Organizatorzy Maratonu Północy - Bieg Czterech Latarni zapraszają na aktywne zwiedzanie regionu. Zapisy do pierwszej edycji imprezy dobiegają właśnie końca.
Maratonu Północy nie będzie pierwszy biegiem na królewskim na dystansie w historii Półwyspu Helskiego. Pierwszy start datowany jest na 1983 r., kiedy to rozegrano 1. Maraton Szlakiem Obrońców Helu, prowadzący z Helu do Pucka. W imprezie wystartowały 44 osoby. Później bieg zmieniał trasę. Na tę historyczną wrócił w 1991 i 1992 roku, a od 2009 roku funkcjonuje pod nazwą Półmaratonu Ziemi Puckiej.
Więcej na stronie festiwalbiegowy.pl

Wdzydze gotowe do startu IV Półmaratonu Stolema.

IV Półmaraton Stolema wystartuje 6 sierpnia br. o godz. 9 we Wdzydzach Kiszewskich nad „Kaszubskim Morzem”. Organizatorzy zaplanowali start, metę oraz dekorację na boisku sportowym przy ulicy Kościerskiej we Wdzydzach, tam też znajdować się będzie duży, bezpłatny parking dla wszystkich biegaczy.
Trasę 21 kilometrowego biegu poprowadzono drogami szutrowymi po przepięknych, urokliwych terenach Nadleśnictwa Kościerzyna. Zaplanowano pięć punktów z wodą (3,6; 6,7; 9,5;13,8;17,5 km, w dwóch ostatnich punktach będą również banany oraz cukier). Nad bezpieczeństwem czuwać będą: Straż Gminna, Policja, OSP wspomagane przez liczne grono wolontariuszy. Nie zabraknie oczywiście opieki medycznej.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Zapisy oraz inne informacje: www.polmaratonwdzydze.cyklkb.pl

czwartek, 28 lipca 2016

Dziewiętnaście polskich imprez z gwiazdkami EA

7. Bieg Siedleckiego Jacka to jedna z ostatnich imprez, która otrzymała najwyższy certyfikat przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics. Certyfikacji EA poddało się do tej pory 220 imprez w całej Europie, w tym 19 w Polsce. 
 
  Według założenia EA, certyfikowane imprezy powinny dawać gwarancję, że zawody są zorganizowane na najwyższym poziomie, trasa jest odpowiednio zabezpieczona, a o zdrowie biegaczy dbają odpowiednie służby medyczne. W zależności od poziomu imprezy, przyznawane są 1, 3 lub 5 gwiazdek. 
 
Szerzej na festiwalbiegowy.pl
 
 

Bieg Siedleckiego Jacka wśród najważniejszych imprez biegowych w Europie.

Z dumą i radością informujemy, że VII Bieg Siedleckiego Jacka otrzymał właśnie najwyższy certyfikat przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.
Pięcioma gwiazdkami firmowane są biegi, które posiadają kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony oraz najwyższy możliwy poziom usług podczas organizowanej imprezy sportowej. Tym samym Bieg Siedleckiego Jacka dołączył do elitarnego grona najważniejszych imprez biegowych w Europie i obecnie stawiany jest na równi z takimi biegami, jak: Bratislava Maraton, Maraton de Sevilla czy Maraton Warszawski.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Hala Stulecia na szyjach maratończyków!

Medal, który otrzymają zawodnicy 34. PKO Wrocław Maratonu jest ciężki, wykonany z odlewu, pokryty galwanicznie warstwą srebra próby 950, patynowany, lakierowany oraz wypełniony półtransparentną emalią jubilerską w kolorze zielonym – tyle od strony technicznej.
Trofeum przedstawia Halę Stulecia i jest częścią większego projektu – to drugi z czterech medali do kolekcji. Pamiątkowe krążki z 2016 i 2017r. (z 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, 34. PKO Wrocław Maratonu, 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu) będzie można umieścić w pamiątkowej paterze.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

VII Memoriał Stanisława Królaka startuje 7 sierpnia 2016r.

To będzie prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy! W niedzielę 7 sierpnia odbędzie się VII Kolarski Memoriał Stanisława Królaka. Jednocześnie będzie to eliminacja Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.
- To będzie nie lada gratka dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W wyścigach będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie rywalizacja zawodowców z Polski i zagranicy - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs. – Ta impreza ma swoją markę. Doceniła to Międzynarodowa Unia Kolarska, wpisując Memoriał Stanisława Królaka do kalendarza UCI CRT. Ten wyścig wygrywali Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Mateusz Taciak, Paweł Bernas i dwukrotnie Kamil Gradek. Elita polskiego kolarstwa zawodowego. Kto sięgnie tym razem po legendarną i niezwykle prestiżową „Pompkę Królaka”? Przekonamy się już 7 sierpnia w Warszawie.
Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigów oraz Biuro Zawodów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego.
To będzie dzień pełen kolarskich wrażeń i emocji. Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskiej Starówce będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców.
Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 18.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na dystansie 45 km (15 rund). Zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów. Dodatkowo na premiach górskich przy ul. Bednarskiej kolarze powalczą o „Kostkę Bednarskiej”.
To będzie niezwykle atrakcyjne widowisko sportowe. Wyścig zostanie rozegrany na „królewskiej” trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu. Runda liczy 3000 metrów i prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – Plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Karowa - Furmańska – Bednarska – Skwer Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.
Specjalnymi gośćmi VII Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie będą córka Ewa Królak-Bończak i rodzina legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Na warszawskie Stare Miasto zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat, na czele z Ryszardem Szurkowskim i Zenonem Jaskułą. Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, m.in. Warszawski Kiermasz Rowerowy i organizowane przez warszawski ZDM - Miasteczko Ruchu Drogowego Rowerowego.
VII Kolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie jest organizowany przez Fundację Sport przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Strażą Miejską w Warszawie, Polskim Związkiem Kolarskim oraz Poland Bike.
To będzie dzień pełen kolarskich wrażeń i emocji. Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych. Już od godziny 10.00 będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; kolarze i kolarki z licencjami PZKol., a na deser elita zawodowców. Wyścig główny z udziałem polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 18.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie ok. 45 km (15 rund).

Zgłoszenia:

sobota, 6 sierpnia, 2016 r.

  • 12.00 - 18.00 - zapisy w Biurze Zawodów w okolicach startu przy ul. Krakowskie Przedmieście

niedziela, 7 sierpnia, 2016 r.
  • 8.00 - 13.00 - zapisy w Biurze Zawodów
  • 10.00 - wyścigi Mini Cross dzieci 2-4 lat i 5-6 lat (300 m i 600 m)
Program minutowy startów w dniu 7 sierpnia 2016 r.:

Rowery górskie - Amatorzy
  • 10.30 - wyścig dzieci (roczniki 2006-2009) - 1 okrążenie (3 km)
  • 10.30 - wyścig dzieci (roczniki 2003-2005) - 1 okrążenie (3 km)
  • 11.00 - wyścig kobiet open - 7 okrążeń (21 km)
  • 11.00 - wyścig mężczyzn (roczniki 1999-2002) - 7 okrążeń (21 km)
  • 11.00 - wyścig mężczyzn (roczniki 1976-1998) - 7 okrążeń (21 km)
  • 11.00 - wyścig mężczyzn (roczniki 1975 i starsi) - 7 okrążeń (21 km)
  • 12.00 - dekoracja - Mini Cross, dzieci, kobiety i mężczyźni na rowerach górskich

Rowery szosowe - Amatorzy
  • 12.45 - wyścig młodzieży (roczniki 1999-2002) - 5 okrążeń (15 km)
  • 12.45 - wyścig kobiet open - 5 okrążeń (15 km)
  • 13.30 - wyścig Amatorów mężczyzn (roczniki 1976-1998) – 8 okrążeń (24 km)
  • 13.30 - wyścig Amatorów mężczyzn (roczniki 1975 i starsi) – 8 okrążeń (24 km)
  • 14.30 - dekoracja - młodzież, kobiety i mężczyźni na rowerach szosowych

Rowery szosowe – PZKol.
  • 15.00 - wyścig MP Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych – 5 okrążeń – (15 km)
  • 16.00 - wyścig MP Kobiet – Elita, U23 i Juniorka – 10 okrążeń (30 km)
  • 17.00 - wyścig MP Juniorów – 10 okrążeń – (30 km)
  • 18.00 - wyścig główny VII Memoriału Stanisława Królaka i Mistrzostw Polski Mężczyzn - Elita i U23 - 15 okrążeń (45 km)
  • 19.45 - dekoracja VII Memoriału Stanisława Królaka i Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym Warszawa 2016
Strona internetowa VII Memoriału Stanisława Królaka

wtorek, 26 lipca 2016

Ponad 8 tys. zawodników ukończyło 26. Bieg Powstania Warszawskiego.

10-kilometrową trasę 26. Biegu Powstania Warszawskiego pokonało 8343 zawodników, z czego 1028 osób przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz 3,5-letniego Alanka z wadą serca. Partnerem wydarzenia odbywającego się w ramach Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o pamięć" był PKO Bank Polski.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

poniedziałek, 25 lipca 2016

Ruszyły zapisy na Bieg przez Most.

Data: 4 września 2016 r., godz. 11.00 – 13.00
Miejsce: Warszawa, na terenie Dzielnicy Białołęka
Dystans: 10 km
Limit uczestników: 1 000
Limit czasu: 1,5 h

Limit uczestników został zaplanowany na 1 000 osób, a zapisy już ruszyły! Impreza organizowana przez Urząd Dzielnicy Warszawa – Białołęka przy współpracy z Galerią Północną odbędzie się na dystansie 10 km. Nawierzchnia trasy jest w całości asfaltowa i posiada atest PZLA. Limit czasowy biegu wynosi 1,5 h.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Strona Biegu przez Most




„Już się nie ścigam, bo nie ma dla mnie kategorii” - Kazimierz Łopatka

 Rozmowa Katarzyny Marondel z Panem Kazimierzem Łopatką 81-letnim biegaczem, który z uśmiechem na ustach pokonuje kolejne kilometry.
- Nazywam się Kazimierz Łopatka, w styczniu skończyłem 81 lat. Biegam. Sam, bo swoich koleżanek i kolegów na trasach biegowych nie spotykam, ze zrozumiałych względów. To już jest wiek, są choroby.

Cała rozmowa na stronie festiwalbiegowy.pl

niedziela, 24 lipca 2016

Żory zakochane w biegach, ponownie zapraszają do wspólnego biegania.

Weź udział w największym wydarzeniu biegowym w naszym mieście w 2016 roku. Już teraz, na trzy miesiące przed imprezą organizatorzy, mieszkańcy i żorscy biegacze zapraszają do udziału w IX Żorskim Biegu Ulicznym. 16 października 2016 roku po raz dziewiąty ulicami miasta Żory pobiegną setki biegaczy.
Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w dwóch biegach: "Biegu głównym" na dystansie 10 km oraz „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km. Trasa biegu głównego posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na uczestników czekają specjalnie odlewane medale, pamiątkowe koszulki oraz poczęstunek, a na zwycięzców jedenastu kategorii wiekowych, nagrody finansowe oraz statuetki. Bieg zaliczany będzie do Grand Prix 2016 Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w biegach masowych.
Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Strona IX Żorskiego Biegu Ulicznego

piątek, 22 lipca 2016

W sobotę zmieniony, ale niezmiennie historyczny Bieg Powstania Warszawskiego. Są jeszcze pakiety startowe!

– Znicze, zmrok i minuta ciszy. Tak planujemy rozpocząć 26. Bieg Powstania Warszawskiego – zapowiedział dziś Adam Boniecki ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, organizator biegu, w którym wystartuje nawet 10 tys. osób.

Zupełnie odmiennie od lat ubiegłych, na 3 dni przed startem są jeszcze dostępne pakiety startowe. W tej chwili pakiety opłaciło 9,6 tys. osób. Start w najbliższą sobotę o 21:00.
Wolniejsze tempo rozchodzenia się pakietów ma związek ze zmianami, jakie nastąpiły w organizacji imprezy. Teraz wszyscy jej uczestnicy będą musieli pobiec dłuższą, 10-kilometrową trasą. Do tego będzie to trasa szybsza i zakończona trudnym podbiegiem.
– Trasa jest szybka, a pierwsze 5 km to płaski i łatwy odcinek – mówi Mariusz Giżyński, maratończyk i rekordzista imprezy, który niestety z powodu niezaleczonej jeszcze kontuzji nie podejmie się wyznaczenia nowego czasu na zmienionej trasie. Organizatorzy przygotowali się również na prognozy pogody mówiące o upalnym dniu i na trasie pojawią się kurtyny wodne.

Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl

O 26. Biegu Powstania Warszawskiego także na stronie maratonypolskie.pl

Tak prezentuje się medal 26. Biegu Powstania Warszawskiego.
 
 

czwartek, 21 lipca 2016

Uniejowskie Gorące Źródła zapraszają po raz dziesiąty.

16 października 2016r. Uniejów po raz dziesiąty powita i ugości biegaczy startujących w X Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu do Gorących Źródeł Sanus per Aquam Zdrowie przez wodę wchodzącym w cykl 9 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.
Tradycyjny wystrzał ze średniowiecznej armaty o 13:30 rozpocznie rywalizację na przygotowanej, określanej przez biegaczy jako szybka, atestowanej trasie wiodącej od Rynku w Uniejowie poprzez most na Warcie, następnie przez turystyczną część miasta (Zagroda Młynarska, Lawendowe Termy, Termy Uniejów, Zamek) i uwielbianą przez biegaczy kładkę, obok Kolegiaty, następnie przez mieszkalną część miasta aż do nawrotu i powrotu na metę w Rynku.
W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, numer startowy z chipem, voucher na baseny termalne, napój, baton, gadżety od sponsorów, posiłek po biegu.
Do 31 sierpnia zapisy możliwe z najniższą opłata startową 40 zł, następnie do 30 września- 50 zł, a do 8.10 - 70 zł. W dniu zawodów opłata będzie wynosiła 100 zł.

Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

PKO Bieg Charytatywny po raz drugi. Tysiące okrążeń dla dzieci.

Pierwsza edycja biegu okazała się frekwencyjnym sukcesem. 17 września pobiegniemy ponownie - jednocześnie w 12 miastach.
– 3 665 uczestników w całym kraju, 26 tys. okrążeń i 632 tys. zł przekazane przez Fundację PKO Banku Polskiego na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Te liczby pokazują, że biegacze chcą pomagać i angażują się w inicjatywy charytatywne. Cieszymy się z tego i jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie jeszcze więcej chętnych – mówi Agnieszka Kielichowska, zastępca rzecznika prasowego PKO Banku Polskiego.
W 2. PKO Biegu Charytatywnym zawodnicy utworzą pięcioosobowe drużyny. Przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Dodatkowo, Fundacja sfinansuje budowę po jednej plenerowej siłowni dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy.
17 września na tych samych stadionach odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji uczniów szkół podstawowych. W czerwcu zakończyły się letnie eliminacje, rozgrywane akcji SportGeneracja. Ostatnie zawody czekają nas we wrześniu. Najlepsi spotkają się w wielkim finale.
Zapisy do biegu otwartego wystartują 26 sierpnia.
Więcej na stronie festiwalbiegowy.pl

III Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup w Kaliszu

Już trzeci raz w Kaliszu w dniach 05.08.2016 – 07.08.2016 sierpnia 2016 roku zostanie rozegrany międzynarodowy towarzyski turniej piłki ręcznej mężczyzn. Jak co roku organizatorzy zapraszają w pierwszej dekadzie sierpnia do kolebki polskiego szczypiorniaka na wielkie klubowe emocje z czołowymi zespołami z polskich lig. Gościem zza granicy będzie tym razem ASV Hamm Westfalen.
Turniej  stanowi przedsmak sportowych emocji zmierzających do obchodów stulecia piłki ręcznej w Kaliszu – w 2018 roku.
W turnieju Szczypiorno Cup wystąpi 8 drużyn.
1.Orlen Wisła Płock
2.KS Azoty Puławy
3.Górnik Zabrze
4.Hamm Westfalen
5.Chrobry Głogów
6.Pogoń Szczecin
7.MKS Kalisz
8.KPR Ostrovia

Bilety na turniej będzie można nabyć w dwóch kategoriach:
A – sektory boczne hali oraz B – sektory za bramką:
piątek (05.08.2016)
kategoria A – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł,
kategoria B – bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 6 zł
sobota (06.08.2016):
kategoria A – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł,
kategoria B – bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 6 zł
niedziela (07.08.2016)
kategoria A – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 12 zł
kategoria B – bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 7 zł

Bilety ulgowe dotyczą uczniów do lat 19.
Wstęp bezpłatny dla dzieci do 5. roku życia oraz osób niepełnosprawnych.

Dostępne są już też karnety, obejmujące trzy dni turnieju:  kategoria A –  50 zł, kategoria B – 25 zł.
Szczegóły dotyczace zakupu biletów dostepne sa pod linkami:
http://www.bilet.pax.pl

Piątek 05.08.2016
ĆWIERĆFINAŁY
Mecz 1 – Hamm Westfalen – KPR Ostrovia                                           11:45
Mecz 2 – Górnik Zabrze –  Pogoń Szczecin Handball                           14:00
Otwarcie turnieju                                                                                      16:15
Mecz 3  – KS Azoty Puławy – Chrobry Głogów                                      16:45
Mecz 4  – Wisła Orlen Płock – MKS Kalisz                                             19:00

SOBOTA 6.08.2016
MECZE O MIEJSCA 5-8
Mecz 5   przegrany  meczu 1 z przegranym meczu 3                             10:45
Mecz 6  przegrany  meczu 2 z przegranym meczu 4                             13:00
 
PÓŁFINAŁY
Mecz 7  zwycięzca  meczu 1 ze zwycięzcą  meczu 3                                  15:15
Mecz 8  zwycięzca  meczu 2 ze zwycięzcą meczu 4                                  17:30

NIEDZIELA 07.08.2016
Mecz o 7 miejsce (przegrany  meczu 5 z przegranym meczu 6)           11:00
Mecz o 5 miejsce (zwycięzca  meczu 5 z zwycięzcą meczu 6)                13:15    
Mecz o 3 miejsce (przegrany meczu 7 z przegranym meczu 8)            15:30
 
                                            MECZ FINAŁOWY                              17:45
( zwycięzca  meczu 7 z zwycięzcą meczu 8 ) 
 
                                      ZAKOŃCZENIE TURNIEJU                     20:00            
                                
Bazą logistyczną dla zawodników będzie teren Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.
Patronat  honorowy nad turniejem „Szczypiorno Cup” objęli: Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza.

Więcej informacji na stronie szczypiornocup.pl

August Jakubik ma w nogach już 2600 km. Cel już widać!

August Jakubik biegnie już 39 dni do Santiago de Compostela. W tym czasie zdążył zużyć 3 pary butów, pokonać 2600 km, przekonać się, że ma zgrany zespół serwisantów i zadziwić mijanych po drodze Hiszpanów.
Jak zawsze podczas tak długiego dystansu trzeba walczyć z ukształtowaniem terenu, narastającym zmęczeniem i pogodą. Ta ostatnia nie oszczędza rudzkiego ultramaratończyka. Był już i ulewny deszcz i porywisty wiatr i ciężki do zniesienia upał.
August Jakubik już podczas poprzedniej wyprawy biegowej do Watykanu przyzwyczaił nas, że kryzysy i chwile zwątpienia go nie dotyczą. Systematycznie realizuje swój plan trzymając się harmonogramu. Tym razem kryzys pojawił się tylko raz, po 35 dniach w biegu i szybko ustąpił.
- Jestem tylko człowiekiem. Zdarzają się gorsze momenty. Wczoraj miałem chyba najcięższy dzień. Przy pierwszych 40. kilometrach musiałem naprawdę mocno walczyć. Jednak dałem radę i w wyznaczonym czasie dobiegłem do końca etapu - mówi August Jakubik, który codziennie pokonuje ponad 60-kilometrowy ultramaraton.
   Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl 

Strona rudzkiego ultramaratończyka August Jakubik

środa, 20 lipca 2016

1. Bieg Arasmusa – szykuj formę na najszybszy bieg na Pomorzu.

W ostatnią sobotę września główną ulicę Kiełpina k. Kartuz, ul. Długą, opanuje tłum kilkuset biegaczy z całej Polski! A wszystko za sprawą 1 edycji Biegu Arasmusa, który odbędzie się 24 września na dystansie 5 kilometrów na szybkiej atestowanej trasie z wieloma atrakcjami towarzyszącymi. Prawdziwa gradka dla miłośników biegania. W założeniu bieg na być jednym z największych wydarzeń sportowych na Kaszubach i całym Pomorzu, promocją walorów gminy Kartuzy oraz powiatu kartuskiego, a także uczczeniem jubileuszu 775-lecia Kiełpina i przede wszystkim pamięci związanego z nami duszpasterza ks. Antoniego Arasmusa, zasłużonego dla całego środowiska w czasach międzywojennych kapłana.
 Szerzej na stronie maratonypolskie  oraz  biegarasmusa.pl

Olimpijska Piątka na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Olimpijska Piątka - bieg na 5 km symbolizujący 5 kółek, "olimpijskie" medale oraz gadżety, artystyczny program w rytmie samby, to tylko niektóre elementy Festiwalu Otwarcia Igrzysk Rio 2016 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie w piątek 5 sierpnia.     Festiwal rozpocznie się "Małą Olimpiadą". W programie, oprócz biegu, jest kilka konkurencji, w których każdy, bez względu na wiek, będzie mógł się sprawdzić. Wieczorem przyjdzie czas oczekiwania na sportowe wydarzenie czterolecia - ceremonię otwarcia Igrzysk XXXI Olimpiady. Również w sobotę 6 sierpnia będzie okazja do spróbowania swych sił i umiejętności w różnych konkurencjach, a ponadto zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Sportu i Turystyki.
     Zwracamy uwagę na ograniczoną liczbę uczestników, a to ze względu na logistykę oraz warunki jakie są w Centrum Olimpijskim, jak też "przepustowość" na poszczególnych stanowiskach.

Rejestracja do biegów - OLIMPIJSKA PIĄTKA (wraz z uczestnictwem w programie muzyczno-artystycznym) i MILA OLIMPIJSKA odbywa się poprzez datasport, natomiast zgłoszenia do Małej Olimpiady i Rodzinnej Mili Coubertinowskiej przyjmowane są pod nr 601 363 502.


Więcej informacji na stronie  biegstulecia.pl

wtorek, 19 lipca 2016

OdWAŻ się, być zdrowy na „Narodowym”.

Po raz trzeci w Warszawie odbędzie się piknik sportowy pn. „OdWAŻ się, być zdrowy na „Narodowym”. W programie imprezy są też biegi - m.in. Szybka Trójka oraz bieg główny pn. Zabiegana Mama. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Zapisy trwają.
    Celem imprezy jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia jako profilaktyki w walce z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Zdaniem ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, już 22 procent dzieci w wieku szkolnym na ma nadmierną masę ciała. Dla porównania w latach 70-tych ubiegłego wieku wynik ten wynosił zaledwie 10 procent.
    Impreza odbędzie się 20 sierpnia. Zabiegane Mamy ruszą o godzinie 10:00. Limit uczestników wynosi 1300 osób, w tym 300 do Szybkiej Trójki (start o godzinie 9:00). Łącznie w programie znalazło się pięć startów, w tym także Bieg na kółkach, czyli pozycja dedykowana miłośnikom biegania z wózkiem (dystans 1 km, start o 11).
Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie stadionu PGE Narodowy. Odbiór pakietów startowych możliwy jest już w piątek, 19 sierpnia, w godz. 16:00 – 19:00 oraz w sobotę, 20 sierpnia, w godz. 7:30 do 9:30.
 
Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl
 
 

GoToHell - ultramaraton Gdynia – Hel.

GoToHell to pierwsza na Pomorzu otwarta i bezpłatna impreza biegowa, mająca charakter ultramaratonu. Start znajduje się na terenie Mariny (przystań jachtowa) w Gdyni, a meta na Helu. Biegniemy przez Puck, Władysławowo i dalej Półwyspem Helskim do samego portu. Trasa liczy ponad 80 km. Po dotarciu gratulujemy sobie wszyscy ukończenia biegu i siadamy gdzieś w rybackiej knajpce do pysznego obiadu. Następnie w okolicach godziny 20:00 wracamy do Gdyni promem. I żałujemy, że kolejna edycja GoToHell dopiero za rok.

Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

London Marathon walczy o pieniądze Shobukhovej.

   Organizatorzy Virgin Money London Marathon poinformowali, że w uzyskali w sądzie korzystny wyrok i Liliya Shobukhova będzie musiała zwrócić 377 961 funtów i 62 centy, które otrzymała w postaci nagród oraz wynagrodzenia za start podczas tego maratonu w 2010 i 2011 r.
    Rosyjska maratonka w 2015 r. otrzymała dożywotni zakaz startów w maratonach zrzeszonych w World Marathon Majors, po tym jak stwierdzono odchylenia od normy w jej paszporcie biologicznym. Z powodu udowodnienia jej stosowania substancji niedozwolonych została również pozbawiona tytułów, które uzyskała od 2009 r. Pomiędzy 2009 a 2015 r. Rosjanka ukończyła maraton w Londynie dwukrotnie. W 2010 r. wygrała zawody, rok później zajęła drugie miejsce.

Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl

Triathlonowa elita w Gdańsku.

Piąta edycja Triathlon Gdańsk rozegrana 17 lipca 2016 r. była jednocześnie imprezą w randze Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim. Oprócz triathlonowej elity, o medale w grupach wiekowych walczyli pozostali zawodnicy oraz amatorzy. Wystartowało łącznie ponad 500 osób.
Cały artykuł Grzegorza Pawelca na stronie maratonypolskie.pl

Gorlicka Piątka z Regattą – startuj i trenuj.

Za mniej niż miesiąc, 15 sierpnia wystartuje premierowa edycja Gorlickiej Piątki. Organizatorzy zapraszają do Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach. Tam też będą się odbywać treningi przygotowujące do imprezy.
– Gorlicka Piątka to biegowa impreza dla całych rodzin! Piękno otaczającej przyrody i szum drzew dodatkowo motywuje do spędzenia tego dnia aktywnie w Gorlicach! Jest to idealny teren do uprawiania aktywności sportowej! – przekonuje Ambasador Festiwalu Biegów Robert Makowiec, który włączył się w przygotowanie imprezy.
 
Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl
 
 

niedziela, 17 lipca 2016

Pokemon Go - graj uczciwie, obserwuj korzyści.

Miliony osób na świecie gonią za bajkowymi stworkami w grze Pokemon Go. Także Polacy. To co z jednej strony cieszy - jak najbardziej fizyczna aktywność grających i korzyści, jakie ona generuje - z drugiej martwi. Integracja świata realnego z wirtualnym doprowadziła bowiem do absurdów.
 
Szerzej o plusach i minusach gry na stronie festiwalbiegowy.pl
 
 
 

11. Dobrodzieńska Dycha: Marcin Świerc na podium! Pół tysiąca na mecie.

Dobrodzieńska Dycha to impreza biegowa słynna w Polsce z kilku powodów: świetnej organizacji, nietypowego podium zbudowanego ze skórzanych puf od sponsora, a od kilku lat także z upałów w dniu biegu. W tym roku padł rekord… Temperatura była wyjątkowo niska jak na lipiec, niebo przez większość czasu zachmurzone, ale rekordy trasy i tak nie padły.

Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl

piątek, 15 lipca 2016

Personalizowane koszulki na Ultra Mazury.

  Organizator pierwszego ultramaratonu na Mazurach przygotował coś specjalnego dla każdego, który podejmie wyzwanie i postanowi wystartować na głównym dystansie tj. 70 km+.   W pakietach startowych każdy uczestnik biegu 70 km+ dostanie koszulki techniczne INOV8. Jednak to nie wszystko... Każda koszulka na plecach będzie mieć Wasze nazwisko! Każda koszulka będzie indywidualna i tylko Wasza.

Ultra Mazury - biegiem przez Warmię i Mazury
Data:  13 sierpnia 2016 (sobota)
Dyscyplina: biegi
Dystans: 70 km, 10 km
Miejsce: Stare Jabłonki ( woj. warmińsko-mazurskie )

OPŁATY STARTOWE: Ultra Mazury                                     
do 30 lipca na Ultra -  90,00 zł.
w Biurze Zawodów na Ultra - 120,00 zł
do 30 czerwca na 10 km -  40,00 zł.
do 29 lipca na 10 km -  50,00 zł.
w Biurze Zawodów na 10 km - 70,00 zł.
Limit uczestników: 300 - ultra; 500 - 10km

Więcej info na stronie Ultra Mazury





34. PKO Wrocław Maraton taniej – nie będzie ostatniego, najwyższego progu cenowego

    Cena pakietu startowego na 34. PKO Wrocław Maraton pozostanie na dotychczasowym poziomie – nie będzie podniesiona od 1. września, tak jak wcześniej planowano. Biegacze wciąż mogą zapisywać się do udziału w imprezie, a koszt pakietu startowego będzie taki sam aż do dnia poprzedzającego maraton – 10. września. Do połowy lipca chętnych na start w 34. PKO Wrocław Maratonie było ponad 5200. Organizatorzy są w tym roku gotowi na przyjęcie nawet 6500 osób.
    To ukłon w stronę maratończyków, w których głos staramy się wsłuchiwać – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu. To dla nas ogromny zaszczyt, że co roku sportowcy obdarzają nas zaufaniem i zapisują się do udziału w biegu ze sporym wyprzedzeniem, planując odpowiednie przygotowanie organizmu. Zdajemy sobie sprawę, że wśród nich jest jednak rzesza zawodników, która zmienia plany dosłownie w ostatniej chwili lub podejmuje decyzję o starcie tuż przed biegiem. W tym roku trasa 34. PKO Wrocław Maratonu będzie płaska i szybka – jeśli ktoś czuję się na siłach, by pobić życiowy rekord – zapraszamy! Dla tych, którzy wolą ukończyć bieg w wolniejszym tempie stworzyliśmy jako jedyni w Polsce „grupę turystyczną” z pacemakerem-przewodnikiem. Niezależnie od powodów swojej decyzji, maratończycy będą mieli łatwiejszą możliwość zapisania się do nas tuż przed startem.
   Ubiegłoroczny 33. PKO Wrocław Maraton ukończyło ponad 4700 osób, prawie o 1000 więcej, niż w 2014r. Od 02.06.2016r. opłata startowa wynosi 140 zł. 34. PKO Wrocław Maraton odbędzie się 11 września, a zawodnicy wyruszą z kompleksu Stadionu Olimpijskiego o godzinie 9:00.

Więcej o maratonie na stronie 33. PKO Wrocław Maraton

Mini Maraton, Pasta Party i Sportowe Miasteczko na Torze Wyścigów na Służewcu w 38 PZU Maratonie Warszawskim

Zanim 25 września rozlegnie się strzał startera na Krakowskim Przedmieściu, sercem 38 PZU Maratonu Warszawskiego będzie Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. 23 i 24 września zlokalizowane będzie tam Biuro Zawodów i wielkie sportowe miasteczko. W programie m.in.: Targi Sport&Fitness Jesień 2016, Seminaria biegowe i Pasta Party. W sobotę miasteczko opanują młodzi sportowcy – 2 000 dzieci będzie rywalizowało w Mini Maratonie.
Nasze sportowe miasteczko powinniście odwiedzić z całą rodziną – sponsorzy i partnerzy imprezy szykują dla Was moc atrakcji na świeżym powietrzu. Będziecie mogli zaopatrzyć się w gadżety do kibicowania, odwiedzić strefę #BiegamDobrze, posłuchać ostatnich przed startem porad pacemakerów i w wielkich emocjach obejrzeć film z trasy, z którą zmierzycie się w niedzielę.

To będzie dwudniowa rozgrzewka przed 38. PZU Maratonem Warszawskim.

Więcej o maratonie na stronie 38 PZU Maraton Warszawski

2000 osób zapisanych do XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych

Mamy pobity rekord frekwencji  startujących biegaczy z roku poprzedniego. I to nie koniec pod tym względem, bo do biegu pozostało 40 dni ( 21 sierpnia 2016r.) . Tymczasem na te 40 dni przed startem  przekroczyliśmy liczbę dwóch tysięcy opłaconych i potwierdzonych zgłoszeń do XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Pewnie to nie jest ostatnie zdanie biegaczy w tej materii, bo wszystkich zgłoszeń, zainteresowanych startem w Wałbrzychu,  już jest prawie 2800. A przypomnijmy, że obowiązuje limit uczestnictwa na obu biegach 2500 zawodników. Do końca lipca pozostało 19 dni i do końca lipca obowiązuje niższe wpisowe (60 zł plus 20 zł za okolicznościową koszulkę). I decyduje kolejność wpłat, więc warto się pospieszyć. 
OPŁATY STARTOWE: XVII Półmaraton Wałbrzych                     
do 30 kwietnia 40,00 zł.
do 31 lipca 60,00 zł.
do 18 sierpnia 80,00 zł.
w biurze zawodów 100,00 zł.
Limit uczestników 2500
 
Organizator biegu spółka Aqua Zdrój  poszukuje wolontariuszy, którzy będą pomagać przy organizacji tego biegu 20 i 21 sierpnia. Więcej informacji na ten temat na www.aqua-zdroj.pl. Zachęcamy do pomocy, zróbmy fajną imprezę wspólnie.

Więcej informacji na stronie 17 Toyota Półmaraton Wałbrzych



środa, 13 lipca 2016

"Maraton raz poproszę!" 36. NN Marathon Rotterdam

Tegoroczny start NN Maratonu Rotterdam był jego 36. edycją. Ponad 17,5 tys. uczestników samego startu maratońskiego, a w sumie około 40 tys. biegających w ramach wszystkich biegów imprezy. Już sama liczba uczestników robi wrażenie. Popularność maratonu w Rotterdamie potwierdza również statystyka dotycząca krajów pochodzenia startujących. W tej edycji na starcie biegu pojawili się reprezentanci, aż 86 krajów!
Relacja Katarzyny Melcer z 36 NN Marathon Rotterdam na stronie festiwalbiegowy.pl

Ostatnie pakiety z najniższą opłatą startową na I Poznański Bieg Niepodległości

Kończy się pula pakietów startowych z najniższą opłatą startową (45 zł)! Spośród 2000 tańszych pakietów zostało ich już zaledwie poniżej 200 sztuk! Poznański Bieg Niepodległości z limitem 10 000 uczestników aspiruje do największego debiutu historii polskich biegów ulicznych. Po raz pierwszy w Wielkopolsce powstanie wielotysięczna biało-czerwona flaga , którą biegacze utworzą na starcie. Będzie to możliwe ponieważ organizatorzy zapewnią do każdego pakietu startowego koszulkę techniczną w barwach narodowych!
 Szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Termin: 11 listopada 2016 r.
Miejsce: Poznań.
Godz.: 10:00.
Dystans: 10 km z atestem PZLA w centrum miasta.
Limit uczestników: 10 000.
Strona biegu poznanskibiegniepodleglosci.pl  oraz Facebook

Najpierw schudnij, potem biegaj .

Bieganie to łatwy sposób, by spalić kalorie. Niecałe 10 minut biegu wystarczy, aby pozbyć się 100 kcal. Godzina na ścieżce biegowej to w zależności od wagi biegacza i intensywności treningu od 600 do 1000 kcal mniej.  Mimo tego bieganie wcale nie jest korzystne dla osób otyłych.
Paweł Daroszewski z Karolina Medical Center odpowiada nam dlaczego tak jest festiwalbiegowy.pl

Od padaczki i myśli samobójczych do medalu Mistrzostw Polski Skyrunning.

Pawła Góralczyka, Ambasadora Festiwalu Biegów z Wadowic znają dobrze uczestnicy biegów ulicznych w Małopolsce. Od maja i brązowego medalu MP Skyrunning w Biegu Marduły to także gorące nazwisko w świecie biegów górskich. Wsłuchując się w historię biegacza poznaliśmy człowieka głęboko doświadczonego przez chorobę i życie. Ale też człowieka niezłomnego, który swój najważniejszy start ma już - wszystko na to wskazuje - za sobą.

Obszerny wywiad przeczytajcie na stronie festiwalbiegowy.pl

wtorek, 12 lipca 2016

Jan Huruk na medalu Półmaratonu PHILIPS w Pile.

Półmaraton PHILIPS Piła kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Pierwszym zawodnikiem uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był w 2006 roku Zdzisław Bogusz, a w poprzednim roku uczestnicy pilskiej połówki otrzymali medale z wizerunkiem Wandy Panfil. Do biegaczy, którzy 4 września ukończą 26. Półmaraton PHILIPS Piła na mecie trafi medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych.
Cały artykuł na stronie maratonypolskie.pl


Więcej informacji na temat imprezy pila.halfmarathon.pl

Tour de Pologne amatorów - kolarstwo szosowe - Bukowina ( woj.małopolskie )

Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku, a w inauguracyjnej edycji wystartowało około 700 uczestników. Dziś ich liczba zbliża się do dwóch tysięcy, dzięki czemu Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowym wyścigiem szosowym w Polsce. Daje on uczestnikom wyjątkową możliwość pokonania rundy królewskiego etapu Tour de Pologne BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia rywalizują najlepsi zawodowi kolarze świata. Malownicze krajobrazy i kultowe podjazdy pod Ząb i Ścianą BUKOVINA są zachętą samą w sobie. Dzięki atrakcyjnym nagrodom, wyjątkowej oprawie, wielkim gwiazdom i wspaniałej atmosferze Tour de Pologne Amatorów stał się prawdziwym świętem wszystkich miłośników kolarstwa.



Data:  17 lipiec 2016 (niedziela)
Dyscyplina: kolarstwo szosowe
Miejsce: Bukowina ( woj.małopolskie)
Więcej info na stronie tourdepologne.pl

poniedziałek, 11 lipca 2016

II Murowana Dycha - biegi - Murowana Goślina ( woj. wielkopolskie )

Data:  28 sierpnia 2016 (niedziela)
Dyscyplina: biegi
Dystans: 5 km., 10 km.
Miejsce: Murowana Goślina ( woj. wielkopolskie )
Kontakt: tel.   734 693 904      e-mail:    kontakt@murowanadycha.pl
Więcej info na stronie murowanadycha.pl oraz na Facebooku

czwartek, 7 lipca 2016

54 Bieg Republiki Ostrowskiej - biegi - Ostrów Wlkp. (woj. wielkopolskie )




Data:  23 październik 2016 ( niedziela)
Dyscyplina: biegi
Dystans: 10 km
Miejsce: Ostrów Wlkp. (woj. wielkopolskie )
Więcej info na www.biegostrow.pl

 

sobota, 2 lipca 2016

Dobra zabawa i tłumy na półmaratonie w Piotrkowie Trybunalskim

Przy głośnym dopingu setek kibiców biegacze przemierzyli ulice w centrum miasta podczas II Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur. Łącznie pobiegło 651 zawodników.

Szerzej na stronie piotrków.pl