piątek, 29 września 2017

Już za 10 dni 7. Samsung Półmaraton

 Za niecałe dwa tygodnie w Szamotułach rozegrany zostanie 7. Samsung Półmaraton. Na starcie stanie blisko 1500 uczestników. Kandydatów do laurów jest sporo. Na liście startowej imprezy znajdujemy m.in. Marcina Fehlaua – najlepszego Polaka ubiegłorocznego PKO Poznań Maratonu. Rekord życiowy zawodnika wynosi 1:04.36 i ustanowiony został w 2003 roku.

O pozostałych kandydatach do zwycięstwa szerzej na stronie maratonypolskie.pl

Artykuł powiązany:
Dyrektor SAMSUNG Półmaratonu „Rekord świata w Szamotułach? Tu spokojnie można się o taki pokusić”







czwartek, 28 września 2017

Dramat kenijskiej biegaczki na maratonie. Czy organizator popełnił błąd?

Po Maratonie Warszawskim przez media przetoczyła się fala zainteresowania i oburzenia w związku z problemami kenijskiej biegaczki Recho Kosgei. Organizatorom biegu zarzucono, że pomoc dla zawodniczki nadeszła zbyt późno.



Recho Kosgei jeszcze kilometr przed metą biegła na prowadzeniu maratonu w Warszawie z bezpieczną, 3-minutową przewagą nad drugą zawodniczką. Widać jednak było, że słabnie i coraz bardziej zwalnia. Kilkaset metrów przed metą kryzys stał się tak silny, że biegaczka upadła i nie była w stanie się podnieść. Przez kilka minut próbowała wstać z jezdni, a gdy stało się jasne, że nie będzie to możliwe, została jej udzielona pomoc i na metę Kenijka dotarła karetką. Szybko doszła do siebie i jej zdrowiu oraz życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Cały artykuł autorstwa Marcina Nagórka na stronie magazynbieganie.pl

Maratony na świecie: Palmy, wielbłądy i ani jednego podbiegu. Marrakesz kusi

Palmy, gaje oliwne, wielbłądy, błękitne niebo i majestatyczne, ośnieżone Góry Atlas na horyzoncie. Tak w skrócie wygląda trasa maratonu w Marrakeszu. Jest niezwykle barwna i… absolutnie płaska. Potencjalnie jest jedną z najszybszych tras maratońskich na świecie a organizatorzy sugerują nawet, że być może na niej padnie kiedyś nowy rekord świata. Do tego przez całe 42 km jest oblegana przez kibiców dopingujących do biegu, pełna kolorów i egzotycznej muzyki. Brzmi zbyt idealnie? To nie bajka, to Maroko.


Maroko jest niezwykle piękne, kusząco egzotyczne i… zaskakująco bliskie. Dzięki nowym ofertom tanich linii lotniczych możemy do niego polecieć bezpośrednio z Polski i to stosunkowo niskim kosztem. Temperatury w styczniu są tutaj wysokie, ale bez tropikalnych upałów. Z pewnością jest co robić przed i po biegu a nawet w jego trakcie. Trasa maratonu w Marrakeszu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych. Krajobraz zmienia się tutaj cały czas, palmowe aleje ustępują oliwnym gajom, średniowieczne mury miejsce przyćmiewa majestat ośnieżonych gór. Przy trasie pasą się stada wielbłądów.


Przy całym tym pięknie Marathon International de Marrakech jest najbardziej prestiżowym biegiem w Afryce. W przyszłym roku organizatorzy spodziewają się ponad 8000 uczestników z kilkudziesięciu krajów. Do Marrakeszu przyjeżdżają znani zawodnicy i amatorzy, którym zamarzył się egzotyczny bieg. To także maraton najczęściej wybierany przez kolekcjonujących Koronę Maratonów Ziemi.










Cały artykuł na stronie festiwalbiegowy.pl

Strona Marathon International de Marrakech: https://www.marathon-marrakech.com/

środa, 27 września 2017

Pakiet startowy na 55. Bieg Republiki Ostrowskiej

Pamiątkowy ręcznik, brelok oraz niepowtarzalny medal – to wszystko czeka na biegaczy podczas 55. Biegu Republiki Ostrowskiej. Organizatorzy ujawnili, co zawierać będzie pakiet startowy na jedną z najstarszych imprez biegowych w Polsce.
Święto biegaczy rozpocznie się 22 października od wczesnych godzin porannych, kiedy to odbędzie się 12 biegów młodzieżowych. O godzinie 12.00 sprzed ostrowskiego Ratusza nastąpi start do biegu głównego 55. Biegu Republiki Ostrowskiej.  Dystans 10 km oraz szybka, atestowana trasa zachęca biegaczy do przyjazdu na te zawody. Na miesiąc przed imprezą zarejestrowanych i opłaconych jest już 350 osób. Zapisy trwają do 15 października lub do osiągnięcia limitu 900 osób.


W pakiecie startowym znajdziecie Państwo m.in. pamiątkowy ręcznik z mikrofibry o wymiarach 90x50cm oraz charakterystyczny brelok w kształcie biegacza. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma wyjątkowy medal w kolorze złotym, w kształcie logotypu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dla kolekcjonerów medali będzie to na pewno oryginalna pamiątka. Na mecie na biegaczy będzie czekał ciepły posiłek.
Oprócz rywalizacji indywidualnej, przeprowadzimy również klasyfikację drużynową, która powstanie ze zsumowania czasów sześciu najszybszych biegaczy z każdej drużyny.


Przypominamy, że bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski w biegach na 10 km.
Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do startu w naszej imprezie, zapewniamy szybką trasę, niepowtarzalny klimat, oraz miłą atmosferę. Zapisy przyjmujemy tylko w formie elektronicznej, poprzez stronę internetową www.biegostrow.pl. Nie może Was zabraknąć na tym biegu. Zachęcamy do zapisów i do zobaczenia na starcie.
Organizatorem imprezy jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, a współorganizatorami ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy ICE MAT Team oraz Klub Sportowy Maraton Ostrów.


Źródło informacji: biegostrow.pl

poniedziałek, 25 września 2017

BŁAŻEJ BRZEZIŃSKI zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego!

Zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego został BRZEZIŃSKI BŁAŻEJ (POL), który dystans 42 km 195 m pokonał w 02:11:27 . Na podium stanęli także: KIPROTICH JUSTUS (KEN) z czasem 02:11:52 oraz KIPNGETICH SANG SILAS (KEN), który pokonał trasę maratonu w 02:13:32.

PIERWSZA DZIESIĄTKA ZAWODNIKÓW NA MECIE 39. PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO

BRZEZIŃSKI BŁAŻEJ (POL), 02:11:27
KIPROTICH JUSTUS (KEN), 02:11:52
KIPNGETICH SANG SILAS (KEN), 02:13:32
KIOS KANGOGO PAUL (KEN), 02:14:37
GARDZIELEWSKI ARKADIUSZ (POL), 02:15:16
GIŻYŃSKI MARIUSZ (POL), 02:16:53
NOŻYŃSKI DARIUSZ (POL), 02:25:09
EFFA SOBOKA BEYENNE (ETH), 02:26:56
AYELE TSIGE WORDESEMAYAT (ETH), 02:30:44
HLADIK MAREK (SVK), 02:36:11
Najszybszą kobietą 39. PZU Maratonu Warszawskiego została BEJI GELETU BEKELU (ETH), która na metę dotarła w czasie 02:35:09. Zaraz za nią na podium znalazły się JELAGAT CHEROP BEATRICE (KEN) z czasem 02:36:13 oraz JAGIELSKA EWA (POL) z czasem 02:41:51.

PIERWSZA DZIESIĄTKA KOBIET NA MECIE 39. PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO

BEJI GELETU BEKELU (ETH), 02:35:09
JELAGAT CHEROP BEATRICE (KEN), 02:36:13
JAGIELSKA EWA (POL), 02:41:51
HABTEWOLD ETALEMAHU (ETH), 02:42:27
JEMELI KIMAYO RISPER (KEN), 02:43:34
SZABO TÜNDE (HUN), 02:46:27
DELEWSKA DALIA (POL), 02:51:45
VRAJIĆ MARIJA (CRO), 02:55:45
KOWALCZYK AGNIESZKA (POL), 02:55:24
SATO NORIKO (JPN), 03:06:52
Źródło informacji :pzumaratonwarszawski.com/

Galeria zdjęć – Sportografia.pl : pzumaratonwarszawski.com/sportografia-pl/

Artykuły powiązane:
39. PZU Maraton Warszawski za nami - triumf Błażeja Brzezińskiego - maratonypolskie.pl
Błażej Brzeziński zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego! - maratonczyk.pl
Błażej Brzeziński wygrywa 39. PZU Maraton Warszawski! [WYNIKI, WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] - festiwalbiegowy.pl

Foto: maratonczyk.pl

niedziela, 24 września 2017

4. Łódzki Bieg Niepodległości - bieg 5 km - 11 listopada 2017 - Łódź

Po raz czwarty w Łodzi biegacze będą mogli wystartować w Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. W poprzednich latach impreza przyciągała na start blisko 1000 osób, w tym roku limit został zwiększony do 1500 uczestników. Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 km trasę, która poprowadzona zostanie ulicami Łodzi z metą na stadionie miejskim przy Al. Unii 2. Uczestnicy Łódzkiego Biegu Niepodległości, którzy dokonają zgłoszenia i wniosą opłatę do dnia 21 października otrzymają pamiątkowe techniczne koszulki, a na wszystkich zawodników na mecie czekać będą pamiątkowe medale.
 
 
Zapisy na stronie zapisy.inessport.pl/
 
Szczegółowe informacje związane z biegiem dostępne są na stronie www.biegniepodleglosci.org.pl. Zachęcamy również do odwiedzania profilu imprezy na Facebook’u
 
Artykuły powiązane:
 
 
 

sobota, 23 września 2017

Maratony na świecie: Cypr… po raz trzeci

Cypr, a właściwie Republika Cypryjska jest niewielkim państwem, pod tym względem zajmuje dopiero 163. miejsce na świecie. Położone na wyspie Cypr, raz zaliczanej do Europy, raz do Azji, wydaje się odległe, niedostępne i egzotyczne. Wiosną pisaliśmy o odbywającym się tam OPAP Limassol Marathon, który poprzedził Cyprus Marathon w pobliskim Pafos. Ostatnio niewielkie państwo doczekało się trzeciego oficjalnego maratonu: właśnie oficjalnie ogłoszono pierwszą edycję International Larnaka Marathon. I to już tej jesieni!


Dlaczego warto wybrać akurat ten bieg? Motywacja do lotu na Cypr pozostaje ta sama: jest ciepło, pięknie, egzotycznie, kolorowo. Przy okazji wyjazdu można zwiedzić tę niezwykłą wyspę, zwaną często Wyspą Afrodyty, popływać w Morzu Śródziemnym i po prostu odpocząć. To doskonała opcja dla tych, którym nie udało się wyjechać na wakacje w lecie. Może listopadowy termin akurat będzie pasował do kalendarza.


Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl



czwartek, 21 września 2017

3 Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega - 30 września 2017 - Oleśnica

Stowarzyszenie „Cała Oleśnica Biega”, jedna z bardziej dynamicznych organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Oleśnica, ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej już edycji masowej imprezy z cyklu "Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega". W dniu 30.09.2017 w godzinach 11-17 zaproszamy na tereny stawów miejskich w Oleśnicy setki amatorów biegania i nordic walking, wraz ze swoimi pociechami i członkami rodziny, do uczestnictwa w imprezie podsumowującej oleśnicki sezon biegowy.


  Impreza ma na celu popularyzację biegania wśród rodzin, młodzieży i dzieci. Pragniemy nakłonić oleśniczan do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Planujemy bieg rekreacyjny na dystansie 7 km + Nordic Walking 3,8 km oraz bieg "Rodzinne Duety". Ważnym elementem przedsięwzięcia będzie "Bieg Krasnala", czyli biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i na różne dystanse od 100 m do 200 m (min. 120 dzieci).

Zapisy na stronie online.datasport.pl/zapisy

Regulamin na stronie drive.google.com

Wydarzenie na Facebooku facebook.com/events

środa, 20 września 2017

Trasa 5 dla Kościuszki

Przedstawiamy trasę 5 dla Kościuszki – biegu na 5 km, którego uczestnicy wystartują wspólnie z osobami biorącymi udział w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim i będą finiszować na tej samej linii mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków.

Propozycja dla specjalistów od krótszych dystansów oraz mniej wytrawnych biegaczy została przygotowana przez Organizatorów 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie z myślą o uczczeniu pamięci Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i  Stanów Zjednoczonych, dokładnie w dwusetną rocznicę jego śmierci – 15 października 2017 roku. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kościuszkowskiego, jakim rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP i Senat RP. Rocznica jest obchodzona pod auspicjami UNESCO, a Honorowym Patronatem objął ją Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Tradycja kościuszkowska jest nierozerwalnie związana z Krakowem. Na Rynku Głównym zainaugurowano insurekcję, w krypcie św. Leonarda  na Wawelu jest sarkofag Tadeusza Kościuszki, a na Wzgórzu św. Bronisławy naród wzniósł mu symboliczną mogiłę – Kopiec Kościuszki.
Szczegółowy opis trasy 5 dla Kościuszki oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.
Zapisy internetowe do biegu są przyjmowane do 30 września, a opłata startowa wynosi 30 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (13 i 14 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.
Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Regulamin dostępny TUTAJ

Zapisy na stronie zapisy.zis.krakow.pl

Oryginalny medal na 55. Bieg Republiki Ostrowskiej

Oryginalny medal w kształcie logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego czeka na uczestników 55. Biegu Republiki Ostrowskiej. Cały czas trwają zapisy do tej imprezy. Na liście startowej widnieje się prawie 400 nazwisk. Limit wynosi 900 osób. Zapisy prowadzone są do 15 października lub do wyczerpania limitu.
55. Bieg Republiki Ostrowskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę, 22 października. Trasa posiada atest PZLA, liczy 10 kilometrów (2 pętle po 5 km) i wiedzie ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Cały czas można zapisywać się do biegu pod adresem TUTAJ


Każdy, kto ukończy 55. Bieg Republiki Ostrowskiej otrzyma wyjątkowy medal w złotym kolorze w kształcie logotypu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie to bez wątpienia oryginalna pamiątka dla uczestników jednego z najstarszych biegów w Polsce.
Na liście startowej przeważają biegacze z Ostrowa i regionu m.in. z Kalisza, Pleszewa, Jarocina, Krotoszyna, Kępna, Nowych Skalmierzyc. Są także reprezentanci odleglejszych miejsc np. Wrocławia, Poznania, Oleśnicy, Lublińca, Legnicy a nawet Szczecina.
Dodajmy, że Bieg Republiki Ostrowskiej zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski w biegach na 10 km.

Regulamin biegu głównego na stronie biegostrow.pl/
Regulamin biegów młodzieżowych na stronie biegostrow.pl/biegi-młodzieżowe

Strony www
biegostrow.pl/
facebook.com/BiegRepublikiOstrowskiej/



6. Nocny Wrocław Półmaraton - 16 czerwca 2018 - Wrocław

Miejsce: Wrocław
Termin:
16 czerwca 2018 (sobota)
start godz. 22.00

Dyscyplina: biegi
Dystans: 21,097 km

Limit uczestników:
Opłaty startowe:

Strony www
pol.wroclawmaraton.pl/
facebook.com/maraton.wroclawski/

Regulamin na stronie

Zapisy od 1 stycznia 2018

Aktualności:
Kolejny Nocny Wrocław Półmaraton już 16 czerwca 2018r.

Kolejny Nocny Wrocław Półmaraton już 16 czerwca 2018r.

   Znamy już datę 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu! Bieg wystartuje, zgodnie z tradycją, w trzecią sobotę czerwca (16.06.) o godzinie 22:00 z kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Trasa biegu po raz kolejny zapewni wyjątkowe widoki i dodatkowe atrakcje wszystkim uczestnikom, a finisz zostanie umiejscowiony ponownie przed wyremontowaną trybuną stadionu.
    - W naszych imprezach chcemy zachować pewne stale elementy, które sprawdziły się w dotychczasowych edycjach – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Są to między innymi: termin, umiejscowienie startu, czy od niedawna lokalizacja mety. Przede wszystkim jednak, wszystkie Nocne Wrocław Półmaratony wyróżniają się niesamowitą atmosferą – tego również nie zabraknie w czerwcu przyszłego roku. Staramy się za to co roku zmieniać motyw przewodni. Tym razem, po mostach, muzyce klasycznej i filmach, będzie to epoka muzyki disco i lat 70, 80 oraz 90 – zapowiada Gęstwa.
    Zapisy na 6. Nocny Wrocław Półmaraton zostaną otwarte 1. stycznia 2018r. Więcej szczegółów już niebawem, wszystkie informacje będzie można znaleźć na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl oraz na fanpage’u Maratonu Wrocławskiego na Facebooku.

III Charytatywny Bieg Niepodległości - 11 listopada 2017 - Zembrzyce k. Suchej Beskidzkiej

11 listopada 2017r. w Zembrzycach odbędzie się wielkie sportowe święto na które już dzisiaj organizatorzy Wszystkich serdecznie zapraszają :)
Dokładnie w samo południe wystartuje III Charytatywny Bieg Niepodległości.
Bieg odbędzie się na dystansie 2 km, 5,5 km i 11 km oraz marsz Nordic-Walking na dystansie 2 km i 5,5 km.




 Trasa jest niezwykle malownicza, biegnie wzdłuż rzeki Skawy oraz Paleczki.Trasa ma nawierzchnię : 80 % asfalt, 20% drogi polne utwardzone.
Do udziału w tej charytatywnej imprezie zachęcamy osoby, które lubią ruch, chcą się sprawdzić, pobiegać, a przede wszystkim lubią pomagać. W tym roku również zbierane będą pieniążki na Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im.ks.J.Tischnera.


Wydarzenie na facebooku

Opis zawodów na stronie chronotex.pl/opis-zawodow

Zapisy na stronie chronotex.pl/rejestracja

Polub stronę facebook.com/ImprezySportowe




poniedziałek, 18 września 2017

40 Bieg Lechitów: relacja, wyniki, filmy, zdjęcia

To już 40 corocznych edycji półmaratonu Lechitów w Gnieźnie... Biorąc pod uwagę fakt, że autor tekstu, który czytacie, ma 44 lata, to liczba ta potrafi zrobić oszałamiające wrażenie, przynajmniej na mnie. Zwłaszcza, że jest to bieg o 1 rok starszy od Maratonu Warszawskiego, który odbył się 30 września 1979 roku.

Pomimo, iż to już 40-lat, to wciąż biega AŻ SZEŚCIU tzw. Wiernych Lechitów, czyli zawodników, którzy nie opuścili ani jednej edycji półmaratonu. Od zeszłego roku liczba ta zmniejszyła się niestety o jedną osobę, ale oto oni:

- Hieronim Olejniczak
- Stefan Dobak
- Wojciech Wesołowski
- Jerzy Nawrot
- Edmund Prokopowicz
- Jerzy Ejsmund
Cały artykuł autorstwa Michała Walczewskiego oraz video z biegu na stronie maratonypolskie.pl/

Foto:maratonypolskie.pl

Jest trasa 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

  Po raz trzeci z rzędu biegacze zafiniszują na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków. Start zaplanowany jest natomiast z ul. Lema – sprzed największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która będzie też bazą imprezy. Bieg ruszy 15 października.
  Ze względu na trwające w Krakowie remonty ul. Basztowej oraz torowisk tramwajowych, które spowodowały zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, nie było możliwości poprowadzenia trasy m.in. przez skrzyżowanie ul. Grodzkiej i Placu Wszystkich Świętych czy przez ul. Piłsudskiego, i konieczna była zmiana przebiegu trasy względem roku ubiegłego.

Cały artykuł na stronie festiwalbiegowy.pl

PKO Silesia Marathon 2017 - zapisy tylko do 21 września

Do PKO Silesia Marathon 2017 zostało już niewiele czasu, a jeszcze mniej do końca zapisów internetowych. To ostatni moment na rejestrację i dokonanie opłaty startowej. Na maraton i półmaraton rejestracja trwa tylko do 21 września.

Cały artykuł na stronie maratonypolskie.pl

Bieg 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego - bieg 5 km - 15 październik 2017 - Mielec

Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski zapraszają na Bieg 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego w Mielcu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby. Bieg odbędzie się 15 października 2017 roku. Trasa biegu prowadzić będzie przez teren Lotniska Mielec oraz wokół lotniska - ulicami COP-u i Lotniskową. Niecodzienną gratką dla uczestników biegu będzie możliwość przebiegnięcia fragmentem pasa startowego mieleckiego lotniska.
 
Zapisy na stronie  docs.google.com/
 
Regulamin na stronie facebook.com/
 
 

piątek, 15 września 2017

Zgłoś swój udział w Polskiej Lidze Biegowej 2017, rankingu biegowym klasyfikującym biegaczy według łącznego dystansu pokonanego w oficjalnych biegach w Polsce i zagranicą w 2017 roku.

Swój udział w Polskiej Lidze Biegowej można zgłosić mailowo na adres polskaligabiegowa@gmail.com w tytule maila podając "Zgłoszenie udziału w PLB2017"

Szczegółowy regulamin Polskiej Ligi Biegowej 2017 dostępny na stronie polskaligabiegowa.blogspot.com/

Zapraszamy do udziału

środa, 13 września 2017

Relacja: ŠKODA Poznań Bike Challenge

Działo się w Poznaniu! W niedzielę odbyła się 4. edycja ŠKODA Poznań Bike Challenge – największego kolarskiego wyścigu amatorskiego w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 6000 zawodników oraz prawdziwe tłumy wiernych kibiców. Gratulacje dla wszystkich nieustraszonych kolarzy, którzy mimo wiatru i deszczu ścigali się dzielnie na poznańskiej Malcie.

Pełna relacja na stronie welovecycling.com/


Foto: welovecycling.com/

45.Maraton Dębno 2018

Organizatorzy z przyjemnością informują, iż 45.Maraton Dębno odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku. Limit zawodników podobnie jak w tym roku będzie wynosił 2500 osób. Planowana data rozpoczęcia zapisów  31.12.2017 roku.


Źródło informacji oraz foto: maratondebno.pl/

wtorek, 12 września 2017

Rekord trasy wśród kobiet! Znamy zwycięzców 35. PKO Wrocław Maratonu!

Zwycięzcą 35. PKO Wrocław Maratonu został Rop Abel Kibet z czasem 2:13:36. Przypomnijmy, że otarł się o rekord trasy, który wynosi 2:13:28. Natomiast rekord padł w kategorii kobiet. Barsosio Stellah Jepngetich ustanowiła go z czasem 2:28:14. Warto wspomnieć, że Stellah już wcześniej złamała wrocławski rekord na dystansie maratonu. Gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: wroclawmaraton.pl/ , facebook.com/maraton.wroclawski/

Artykuły powiązane:
VIDEO-reportaż: 35.PKO Wrocław Maraton w obiektywie kamery
35. Wrocław Maraton - 9 sekund od pobicia rekordu wśród mężczyzn!
35. PKO Wrocław Maraton: 21 medali Polaków w ME Masters - relacja, wyniki, zdjęcia



Foto: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

poniedziałek, 11 września 2017

Trwa wielkie bieganie w Czechach

  W tym roku odbyło się już 5 z 7 biegów wchodzących w skład RunCzech Running League. W maratonie i półmaratonie w Pradze oraz w biegach na dystansie 21,097km w Karlowych Warach, Czeskich Budziejowicach i Ołomuńcu, łącznie wzięło udział prawie 70 tysięcy biegaczy z całego świata, w tym ponad 300 z Polski.
  Największą popularnością wśród Polaków cieszył się półmaraton w Ołomuńcu, w którym wystartowało 74 zawodników z naszego kraju. Ostatnim akordem tegorocznej edycji RunCzech Running League będzie półmaraton w Usti nad Labem, który odbędzie się 16 września.

Cały artykuł autorstwa Grzegorza Dulnika na stronie maratonypolskie.pl

piątek, 8 września 2017

Kolejka Parkowa Maltanka na medalu 18. PKO Poznań Maraton

     45 lat temu ruszyła w swoją pierwszą trasę. Jako jedyna wąskotorówka w Poznaniu z dumą wozi najmłodszych poznaniaków i turystów. W tym roku obchodzi swoje urodziny, które postanowiliśmy upamiętnić na tegorocznym maratońskim medalu.
     - Nie mogło być inaczej – mówi Zbigniew Madoński Dyrektor POSiR. Maltańska ciuchcia szczególnie bliska jest naszemu sercu. To nad poznańską Maltą było pierwsze biuro zawodów, Targi Expo oraz start i meta biegu, a skoro na naszych maratońskich medalach od kilku lat upamiętniamy ważne rocznice dla naszego regionu, to w kolekcji nie mogło zabraknąć sympatycznej „Maltanki” – dodaje Dyrektor POSiR.
      Kunsztownie wykonany medal odbierze każdy, kto w regulaminowym czasie 6 godzin przekroczy linię mety maratonu. Wzorem lat poprzednich na medalu znajdzie się też miejsce na wygrawerowanie swojego nazwiska oraz uzyskanego przez zawodnika indywidualnego czasu biegu.
Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników tegorocznej edycji, medal ten będzie nie tylko symbolem ukończonego królewskiego dystansu, ale również wspomnieniem, sentymentalną podróżą do miejsca znanego wielu biegaczom – poznańskiej Malty – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.


18.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 15 października. Organizatorzy spodziewają się, że w bardzo dobrze ocenianym w kraju i zagranicą biegu wystartuje przeszło 7000 zawodników. Opłata startowa do 25 września wynosi 100 zł. Po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 150 zł, a w dniach 13 i 14 października wyniesie już 200 zł. Zapisy przyjmowane są przez znajdujący się na stronie formularz zgłoszeniowy

Sponsorem Tytularnym jest PKO Bank Polski.

Źródło informacji: www.marathon.poznan.pl

Szerzej o biegu również TUTAJ

Konferencja prasowa przed 35. PKO Wrocław Maraton

W dniu 29.08.2017 odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się jubileuszowego 35. PKO Wrocław Maratonu, w ramach którego będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Poniżej przedstawiamy garść niezbędnych informacji.

35. PKO Wrocław Maraton i Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie

Start: 10 września 2017 r., godzina 9:00, główna brama kompleksu Stadionu Olimpijskiego;
Meta: wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, przed Trybuną Zachodnią;
Limit czasowy: 6 godzin, ostatni biegacze będą pojawiać się na mecie do 15:00;
Limit uczestników: 7000 osób.

Imprezy towarzyszące

• Targi Sport Expo, hala wielofunkcyjna AWF – piątek: godz. 16:00 – 22:00, sobota: godz. 9:00 – 22:00, niedziela: 5:30 – 8:00
• PKO Bieg Rodzinny, brama główna kompleksu Stadionu Olimpijskiego – bezpośrednio po starcie 35. PKO Wrocław Maratonu (ok. godz. 9.15). Wszyscy chętni, niezależnie od wieku, mogą wziąć udział w biegu na dystansie mili – ok. 1609 m. Wydarzenie ma charakter otwarty, liczy się udział, a nie wynik. Meta PKO Biegu Rodzinnego zostanie usytuowana na torze żużlowym wewnątrz Stadionu Olimpijskiego! Zapisy do biegu zostały uruchomione 24 lipca; zgłosić się można jedynie drogą internetową (www.wroclawmaraton.pl), należy także uiścić symboliczną opłatę. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną.
• Otwarcie Izby Pamięci Wrocław Maratonu, pomieszczenie pod Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego – sobota: godz. 18:00. W związku z obchodami jubileuszu trzydziestopięciolecia imprezy, w sali wewnątrz stadionu, każdy chętny gość i uczestnik biegu będzie mógł poznać             dzieje Wrocław Maratonu. Tuż przed otwarciem Izby, zostanie odsłonięty drugi z wrocławskich „biegnących” krasnali.
• Miasteczko sportowe, stadion lekkoatletyczny AWF – niedziela: w godz. 6:00-16:00. W programie między innymi miasteczko lekkoatletyczne PKO, ogródek rodzinny Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Atrakcje

W wyznaczonych miejscach przy trasie maratonu, usytuowane zostaną punkty muzyczne. Pracujący na co dzień w jednej z wrocławskich rozgłośni radiowych DJe, zaprezentują repertuar odtwarzany na antenie w swoich autorskich audycjach. Poza tym, w kolejnych lokalizacjach, ustawią się uczestnicy Konkursu na dopingowanie – do udziału w zabawie wciąż można się zgłaszać. Wystarczy zebrać ekipę, napisać wiadomość (szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie www.wroclawmaraton.pl) i zaprezentować swój pomysł na wspomożenie biegaczy w jednym z miejsc przy trasie. Na najlepszą drużynę (wybraną przez zawodników) czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Medal

Pamiątkowe trofea 35. PKO Wrocław Maratonu będą przedstawiały arenę finiszu biegu – Stadion Olimpijski. Tak, jak w minionych latach, będzie można „połączyć” je z medalami 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Do tego, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli cztery wrocławskie biegi w ciągu dwóch lat (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. PKO Wrocław Maraton) odbiorą pamiątkowy wieszak w kształcie obrysu Wrocławia, umożliwiający ekspozycje wszystkich trofeów, przedstawiających ważne miejsca Stolicy Dolnego Śląska.


Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie
W ramach 35. PKO Wrocław Maratonu, odbędą się Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. W dodatkowej klasyfikacji maratońskiej wystartują zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia i posiadają licencje swoich narodowych związków weteranów lekkiej atletyki. Najlepsi maratończycy zostaną wyłonieni spośród około 370 uczestników zawodów kontynentalnych (reprezentujących 20 krajów Europy).

Poza medalem 35. PKO Wrocław Maratonu, każdy z zawodników Mistrzostw otrzyma gustowną statuetkę, stanowiącą dodatkową pamiątkę ukończenia imprezy rangi kontynentalnej. Wraz z trofeum, biegacze otrzymają specjalne etui i podstawkę pozwalającą na estetyczną ekspozycję wyróżnienia.

Trasa
42 195 metrów, atest AIMS i PZLA, jedna pętla ulicami Wrocławia

Na trasie znajdować się będą oznaczenia kilometrowe (co 1000 m), 8 punktów pomiaru czasu, 8 punktów odżywiania i 7 punktów odświeżania oraz kurtyny wodne. Przy każdym punkcie odżywiania i odświeżania znajdować się będą punkty medyczne oraz toalety.
Maratończycy wyruszą z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, po czym aleją Różyckiego, przez mosty Grunwaldzki i Pokoju pobiegną do placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek). Następnie zawodnicy udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera. Sportowcy wrócą w kierunku centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Długa i Dmowskiego poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem 35. PKO Wrocław Maratonu bieg rozpoczyna się o godz. 9:00. Tuż przed ich startem, na trasę wyruszają zawodnicy na rowerach z napędem ręcznym (handbike’ach). Biegaczy obowiązuje limit czasowy wynoszący 6 godzin. Zawodnicy, którzy na półmetku osiągną czas powyżej 180 minut lub którzy nie dobiegną do mety do godz. 15:00 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

Utrudnienia
W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas półmaratonu przewiduje się w dniu 10.08.2017 r. od około godz. 8:00 do 15:00 następujące utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia:
1. Zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej,
2. Wyłączenie całej trasy maratonu z ruchu kołowego,
3. Utrudniona lub w części wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy maratonu  (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu pod    nadzorem służb Policji – WRD lub Prewencji),
4. Uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie maratonu (obowiązujące całą dobę 10 września).
O utrudnieniach mieszkańcy będą informowani za pomocą: tablic zmiennej treści systemu ITS (ZDiUM Wrocław), tablic informacyjnych systemu DIP (MPK Wrocław), tablic i znaków informacyjnych rozlokowanych przez firmę realizującą zabezpieczenie trasy w miejscach wskazanych w projekcie czasowej organizacji ruchu, informacji przekazywanych za pośrednictwem mediów – tradycyjnych i nowych oraz ulotek informacyjnych kierowanych do osób (mieszkańców oraz przedsiębiorców) użytkujących posesje na całej długości trasy biegu.

Źródło i foto : wroclawmaraton.pl

środa, 6 września 2017

Bo Półmaraton był za długi....

W niedzielę w świecie biegowym wybuchła afera związana z podejrzeniem zbyt długiej trasy podczas 27. Półmaratonu PHILIPS Piła. W poniedziałek, biegowy internet niczym tsunami, zalała fala hejtu skierowana do organizatorów pilskiej połówki. Nie zamierzamy wcale bronić organizatora. Fakt jest taki, że trasa była za długa o 225 metrów i idzie to na jego konto, bez dwóch zdań. Ale chcielibyśmy wrzucić kamyczek, lub nawet sporych rozmiarów kamień, do ogródka biegaczy. Obserwowaliśmy rozwój wydarzeń z bliska, od samego momentu pojawienia się wątpliwości, aż do chwili gdy piszemy te słowa, czyli do wtorkowego wieczoru. I jesteśmy przerażeni. Przerażeni postawą biegaczy. Odbył się lincz, a biegacze prześcigali się w tym, kto mocniej dokopie organizatorom Półmaratonu Piła. Im mocniej, tym lepiej. I nie liczyło się wcale czy celnie, ważne żeby opluć. To wszystko w środowisku, które ponoć uchodzi za jedno ze szczęśliwszych (endorfiny i te sprawy), uśmiechniętych, jednym słowem - przyjaznym. 

Cały artykuł na stronie biegowelove.pl

Trwają zapisy do 14. Maniackiej Dziesiątki.

Trwają zapisy do 14 edycji Maniackiej Dziesiątki.  Impreza, która co roku zbiera wiele pochlebnych opinii w 2018 roku odbędzie się tradycyjnie w niedzielę 11 marca w Poznaniu !  Aktualnie zgłosiło się prawie 2000 chętnych , a organizatorzy dopuszczają start 5000 uczestników.


Dzięki bardzo udanej współpracy ze Sponsorem Głównym imprezy, firmą ASICS pakiety PREMIUM, które miały być dostępne na jesień są już gotowe od 1 czerwca! W pakiecie PREMIUM dostępne są bluzy techniczne bluzę ASICS.


Mimo, że czasu jeszcze dużo to już dzisiaj wiadomo ,że Edwin Melly zwycięzca tegorocznej Maniackiej, którą Fundacja Maniacka Dziesiątka tak pięknie w tym roku ogarnęła, planuje ponownie wystartować w imprezie by podjąć próbę złamania 29 minut ! W tym roku zabrakło zaledwie kilku sekund.



Foto oraz źródło informacji:
maniacka.kbmaniac.pl/
facebook.com/Maniacka-Dziesiątka

Ruszyły zapisy do Bełchatowskiej Piętnastki

Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji biegu ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Przez kilkanaście godzin swój akces zgłosiło już blisko 50 osób, a na starcie biegu głównego może stanąć 1500 śmiałków.


Bieg „Bełchatowska Piętnastka” odbędzie się 19 listopada i po raz kolejny prowadzić będzie ulicami naszego miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza, Staszica, Okrzei. Start i meta zlokalizowane będą przy hali „Energia”, gdzie mieścić się będzie Biuro Zawodów. Po raz kolejny głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszyć będzie Bieg Rekreacyjny na 5 km.
W tej chwili można zgłaszać się przez stronę internetową, gdzie udostępniony jest formularz zgłoszeniowy. Bez podania oficjalnej informacji mamy już pierwsze zgłoszenia, co obrazuje jaką renomą cieszy się to sportowe wydarzenia Miasta Bełchatowa – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Mam cichą nadzieję, że że liczba uczestników tegorocznej edycji będzie podobna jak ubiegłoroczna. Wtedy do biegu zarejestrowało się ponad 1500 osób, a ukończyło go 1066 biegaczy. To była rekordowa liczba, którą chcemy w tym roku poprawić – dodaje. Wyścig główny wygrał wówczas Andrzej Starzyński z Klementowic (45:47 s) przed Mykolą Iukhymchuk i Sergiejem Okseniukiem z Ukrainy.
Poza gośćmi za wschodniej granicy w Bełchatowie w jubileuszowej 20. edycji imprezy pobiegli m.in. zawodnicy z Belgii, Hiszpanii, Włoch, Czech i Węgier. Rokrocznie „Piętnastka” zbiera coraz lepsze recenzje, choć powróciła do kalendarza imprez biegowych w 2009 r. po czternastoletniej przerwie. W tym wyjątkowym dniu pierwszy linię mety przekroczył wtedy Michał Kaczmarek z czasem 45:13 s. Obecnie rekord trasy należy do Bogdana Semonowicza z Ukrainy, który w 2012 r. pokonał ją w czasie 44:45 s.
Dodatkowo „Bełchatowska Piętnastka” wzorem lat ubiegłych będzie również miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.
Organizatorem biegu jest Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

Zapisy na stronie online.datasport.pl

Zwycięzcy „Bełchatowskiej Piętnastki” w latach poprzednich:
20.11.2016 – 45:47 STARŻYŃSKI Andrzej (Polska)
22.11.2015 – 45:47 IUKHYMCUK Mykola (Ukraina)
23.11.2014 – 45:41 HARON Sirma (Kenia)
17.11.2013 – 45:07 MATVICHIUK Oleksander (Słowacja)
18.11.2012 – 44:45 SEMONOWICZ Bogdan (Ukraina)
19.11.2011 – 45:25 SZTOS Henryk (Polska)
20.11.2010 – 44:48 SZTOS Henryk (Polska)
21.11.2009 – 45:13 KACZMAREK Michał (Polska)

Video z 20 edycji Bełchatowskiej Piętnastki z 2016 roku dostępne TUTAJ

Źródło informacji oraz foto: mcs.belchatow.pl

wtorek, 5 września 2017

Zmiana trasy i oświadczenie organizatora 1. Półmaratonu Łódź.

4 września 2017 (poniedziałek)
Informacja organizatora o zmianie trasy 1. Półmaratonu Łódź

Witamy wszystkich, chcemy was poinformować że ostatnie kilka/kilkanaście dni walczyliśmy o Półmaraton Łódź żeby impreza w ogóle miała szanse bytu. I informujemy TAK impreza się odbędzie, jednak z przyczyn proceduralnych jak i również niezależnych od nas sytuacji technicznych trasa uległa bardzo poważnej zmianie. Złożyło się na to kilka przyczyn między innymi przemarsz CARITAS POLSKA z Placu wolności do KATEDRY o godz. 12:00 w dniu 10.09 czyli biegacze dogonili by tą grupę ludzi, drugą nie mniej ważną przyczyną były bardzo daleko zaawansowane prace drogowe w niektórych miejscach trasy. W związku z powyższymi założyliśmy zmianę trasy już przy tworzeniu regulaminu i określa taką możliwość punkt 2.4. Dlatego też prosimy wszystkich zainteresowanych o wyrozumiałość. Naprawdę zależało nam na tym aby trasa miała właśnie taki przebieg jaki miała do tej pory jednak planowanie trasy w październiku roku ubiegłego nie przewidywało tylu komplikacji przy jej realizacji. Trasa odbędzie się na 7 pętlach z dobiegiem do pierwszej pętli i dobiegiem do mety po ostatniej pętli, staraliśmy się aby trasa w obecnej konfiguracji była jak najmniej kolizyjna dlatego tez na całej długości będzie zajmowała dwa pasy ruchu. Niewątpliwym plusem jest to że kibice będą mogli kilka razy podczas tak długiego biegu zobaczyć swoich znajomych, przyjaciół, kolejnym plusem jest to iż niemal cała pętla jest płaska z bardzo dobrą nawierzchnią, oczywiście idąc za klasykiem "rozchodzi się o to żeby te plusy nie przesłoniły minusów" staraliśmy się jak najbardziej aby trasa mimo wszystko była szybka i komfortowa. Jednocześnie obiecujemy że w przyszłym roku impreza będzie miała potwierdzoną finalna trasę co najmniej na dwa miesiące przed imprezą. Ze swojej strony jeszcze raz przepraszamy za zaistniałe zmiany życząc jednocześnie udanego startu i życiówek.
 Obecna trasa posiada aktualny atest PZLA.

5 września 2017 (wtorek)
Oświadczenie organizatora 1.Półmaratonu Łódź

"Witamy wszystkich ponownie. W związku z zamieszaniem powstałym w wyniku zmiany trasy oraz zapytaniami uczestników odnośnie możliwości zwrotu środków w przypadku rezygnacji informujemy: zwrot środków jest sprzeczny z regulaminem i niestety z przyczyn formalnych jak i finansowych nie może zostać zrealizowany. Jednak z uwagi na znaczną zmianę trasy (spowodowana nie do końca od nas zależnymi przyczynami) proponujemy wszystkim osobom, które jednak chcą zrezygnować z biegu dać taka możliwość proponując w zamian bezpłatny udział w kolejnej edycji biegu za rok bez względu na wysokość kwoty wpisowego, zgodnie z wybranym tegorocznym pakietem startowym z koszulka lub bez). Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację ale jak pisaliśmy problemy związane z realizacja pierwotnej trasy nie były do końca zależne od nas. Oczywiście powody opisane poprzednio przez firmę realizująca imprezę nie są jedynymi przyczynami zmiany trasy. Nałożenie się wszystkich problemów na raz zobligowało nas do zmian do realizacji imprezy na obecnych warunkach. Osoby które chcą zrezygnować z biegu na proponowanych warunkach prosimy o maila na biuro@time4s.pl z informacja "Rezygnuję z biegu w  dniu 10.09.2017r ze względu na mocno zmieniona trasę biegu, wyrażam zgodę na bezpłatny start w kolejnej edycji Półmaratonu Łódź."Dodatkowo prosimy o podanie: imię i nazwisko, rok urodzenia, nadany numer startowy.
Rezygnację z biegu jest możliwa do czwartku 07.09.2017 do godziny 24:00. Czas rezygnacji jest wyznaczony przez datę wysłania maila.
Organizator ŁOZLA "

Źródło: polmaratonlodz.pl/

Artykuł powiązany:
Półmaraton w Łodzi – skandaliczna decyzja organizatora, biegacze są wściekli

27. Półmaratonu PHILIPS Piła z nieregulaminową trasą. "Potwierdzamy"

To, o czym mówiło się od minionej niedzieli znalazło odzwierciedlenie w faktach. Organizatorzy 27. Półmaratonu PHILIPS Piła, podczas którego rozegrano 26. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie potwierdzili, że trasa niedzielnego biegu była dłuższa niż regulaminowe 21,097 km.
"Możemy oficjalnie potwierdzić, że doszło do pomyłki. Na al. Powstańców Wielkopolskich ustawiono oznakowanie nawrotu o jedną nawrotkę za daleko. Obecnie wyjaśniamy z firmą zewnętrzną, która zabezpieczała trasę, jak doszło do tej pomyłki. " 
- czytamy w komunikacie prasowym organizatora. Podkreślają, że wyniki pozostają bez zmian. 
"Gdyby trasa była krótsza niż półmaraton, to wyniki nie byłby uznane, ale gdy trasa jest dłuższa, więc klasyfikacja zawodów pozostaje bez zmian. Oczywiście dla wielu biegaczy, którzy planowali pobić tu swoje rekordy życiowe na pewno nie zrobili tego z uwagi, że musieli przebiec 200 metrów więcej. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i wszystkich przepraszamy. Obiecujemy, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca. "
Źródło: festiwalbiegowy.pl

Artykuł powiązany:
Komunikat organizatora 27. Półmaratonu PHILIPS Piła

Piotr Suchenia on tour ... czyli połóweczka w łorsoł.

Miało być szybko i było szybko. Miało być w łeb i było w łeb. Miało być bez kalkulowania i było bez kalkulowania. Miało być GIT było bardzo GIT ! Może jednak od początku…

Relacja z udziału Piotra Suchenia - trenera personalnego, maratończyka, triathlonisty w 4. BMW Półmaratonie Praskim w całości na stronie run-passion.pl

poniedziałek, 4 września 2017

Maratony na świecie: Pod palmami Majorki

   Kończy się lato, temperatury za oknem spadają, więc może pora wybrać się w cieplejsze rejony i… przebiec maraton? Na przykład pod palmami Majorki. To raczej propozycja dla biegowych turystów i podróżników niż poszukujących lokalizacji do bicia kolejnej życiówki, bo ciepły klimat nie sprzyja szybkiemu bieganiu. Jest za to pięknie, egzotycznie i kolorowo.
 
   W połowie października, kiedy odbywa się Palma de Mallorca Marathon jest jeszcze na tyle ciepło, by zaplanować późny urlop i odpocząć na wyspie przed lub po biegu. Temperatura wody przekracza 20 stopni i spokojnie można się kąpać. Oferta maratonu, który stał się pewnego rodzaju trzydniowym festiwalem, pozwoli znaleźć zajęcie całej rodzinie: najwytrwalsi mogą pobiec maraton, inni połówkę lub dyszkę. Dla dzieci przewidziano oddzielne biegi a i niebiegający znajdą coś dla siebie: organizatorzy zapraszają także chodziarzy a nawet spacerowiczów. Wszystko rozpoczyna się Biegiem Śniadaniowym już w piątek. Przez trzy dni można odwiedzać maratońskie expo, w sobotę wziąć udział w pasta party a w niedzielę świętować na after party.
 
Szerzej na stronie festiwalbiegowy.pl/
 
 

piątek, 1 września 2017

Końcowe odliczanie do 27. Półmaratonu PHILIPS w Pile

Już godziny dzielą nas od tegorocznego 27. Półmaratonu PHILIPS w Pile. Aktualnie na liście zgłoszonych do biegu jest już ponad 4200 biegaczy . Dla tych, którzy planują swój start w Pile chcemy przekazać kilka ważnych informacji.

Zgłoszenia elektroniczne są już zamknięte.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu 2.09. (sobota) w godzinach 17.00 do 22.30 oraz w dniu 3.09. (niedziela) w godzinach 7.00 – 10.00.

Prośba do wszystkich uczestników pilskiego półmaratonu, żeby dokonali weryfikacji i odbioru numerów startowych w sobotę (2.09.), bowiem mamy już ponad 4200 zgłoszonych zawodników i dniu zawodów należy się spodziewać dłuższego oczekiwania na załatwienie wszystkich formalności.

Wszyscy zawodnicy w ramach pakietu startowego otrzymują: numer startowy razem z chipem elektronicznym, agrafki, koszulkę, bon na Pasta - Party oraz na mecie półmaratonu: medal, napój izotoniczny POWERADE, woda, piwo LECH Free.

Pasta – Party będzie w sobotę (2.09) i w niedzielę (3.09.) po biegu.

Ponadto każdy zawodnik otrzyma w pakiecie bezpłatny Kalendarz AIMS Distance Running nr 3 w którym są terminy biegów na świecie w 2017 i 2018 roku oraz kontakty do wszystkich organizatorów światowych maratonów i biegów ulicznych.

Punkty odżywcze na trasie: 5 km, 10 km i 15 km.
Na medalu tegorocznego półmaratonu będzie sylwetka Leszka Bebło , jednego z najlepszych polskich maratończyków. Jest to kolejny medal do kolekcji znanych maratończyków w historii polskiej lekkoatletyki.
Zapraszamy na mszę w intencji 27. Półmaratonu Philips. Msza zostanie odprawiona w kościele Św. Rodziny, ul. Jana Bosko w dniu 2.09. (sobota) o godz. 18.00.
Mszę będzie odprawiał ks. Piotr Pączkowski, który w niedzielę również wystartuje w pilskim półmaratonie.
 Oficjalnym serwisem fotograficznym Półmaratonu Piła jest FotoMaraton.pl - pierwszy polski serwis fotograficzny dla biegaczy .
Specjalnie dla biegaczy, fotografowie serwisu FotoMaraton.pl będą wykonywali zdjęcia w wielu punktach na trasie i mecie biegu. Już kilka dni po biegu, zdjęcia będzie można znaleźć na stronie http://www.fotomaraton.pl/, wpisując nazwisko lub numer startowy.